Bige szerint a Rákosi-rendszert idéző eszközökkel, fenyegetéssel és vesztegetéssel gyűjtenek ellene tanúkat a hatóságok
A milliárdos azt nem árulta el, hogy szerinte kik akarják megszerezni a bizniszeit, de ígéri, hogy el fogja mondani.
A milliárdos azt nem árulta el, hogy szerinte kik akarják megszerezni a bizniszeit, de ígéri, hogy el fogja mondani.
Újabb mínuszos, a várakozásoknál gyengébb GDP-adat érkezett; Bige László megzsarolta a kormányt a termelés leállításával; elkezdődtek az elbocsátások a Dunaferr körül. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A magyar különadó a műtrágya gyártását tonnánként nagyjából 20 ezer forinttal drágítja meg, amit a Nitrogénművek tulajdonosa szerint nem lehet kigazdálkodni.
Kendőzetlen zsarolásnak tűnő levelet küldött Lantos Csaba energiaminiszternek Bige László, a Nitrogénművek tulajdonos-vezetője: ha a kormány nem szabja át a vállalatot terhelő – Bige szerint ellehetetlenítő – kvótaadót, akkor leáll a termeléssel, sokkal drágább lesz a műtrágya, és az állam is bevételektől esik el. A kormány nem állt kötélnek, Bige bejelentette a végleges leállást – ami a megfogalmazása alapján csak addig lesz végleges, amíg a kormány nem enged. (Frissítés: Közben kiderült, nem végleges a leállás.)
A hazai piac 60 százalékát ellátó vállalat 93 év után fejezi be tevékenységét. Bige szerint a kormány által nyáron kivetett, új adók rájuk nézve diszkriminatívak, és azok miatt annyira nagy veszteséggel kellene termelniük, hogy azt áremelésekkel már nem tudnák áthárítani a vásárlókra.
A vegyipari nagyvállalkozó már a legelején nevetségesnek nevezte az ellene szóló vádakat.
A milliárdos vállalkozót vesztegetéssel és okirathamisítással vádolták.
Hatalmas ütemben csökkent a háztartások fogyasztása, közben pedig egyre olcsóbb a gáz és a műtrágya is – a szakértő pedig optimista ezeket a jeleket látva.
Az extrém energiaárak miatt nyáron sorra álltak le a kontinens gyárai, az eltűnt műtrágyát jellemzően amerikai importból igyekeztek pótolni az európai gazdaságok. A kiesett mennyiséget azonban valójában semmi sem pótolhatja, ha nem folyamatos a gyártás, akkor nem lesz elég anyag a tavaszi vetéskor. A hazai Nitrogénművek három hónapig állt, most készül újraindulni, de már önmagában ez is vagyonokba kerül, a kockázatok pedig nem lettek kisebbek. A műtrágyabalansz megbillenése pedig még súlyosabb éhínségeket hozhat Afrikában – Európában meg azt, hogy kevesebb lesz a kenyér és a sör.
Méregdrága a műtrágya, és mivel a gyárak nagy része áll, a tavaszi mezőgazdasági szezonra el is fogyhat. Ez az élelmiszerboltok árain is meglátszik majd.
A hiány újabb termékár-emelkedéshez vezet az uniós piacokon.
A gázcsapok letekerése miatt nemcsak azon agyalhatunk, hogy mivel fogunk télen fűteni, hanem azon is, hogy mit fogunk enni a következő években. Gázzal készül ugyanis az egyik legelterjedtebb műtrágyatípus, és ha nem szórják tápanyaggal a termőföldeket, krízisbe fordulhat a tömegek élelemmel való ellátása, különösen olyan aszályos időkben, mint a mostani.
Fokozatosan indulnak újra az üzemeik, de a cégvezetés azt is közölte, hogy ha újra úgy alakul a piaci környezet – vagyis túlságosan megdrágul a földgáz – akkor ismét leállás jöhet.
A világsztár szinte hazajár Magyarországra.
Az ellenzék miniszterelnök-jelöltje szerint a kampányban szükség van az egyetemisták ezer forintjára és Bige László tízmilliójára is.
A hatóságok üldözik a műtrágyakirályt, aki egyébként is Márki-Zay Pétert támogatja, de ez a lap szerint a felcsúti mágnás szemében mindez nem volt kizáró ok.
Már akkor veszélyben látta Bige László műtrágyabizniszét egy nagy nemzetközi hitelminősítő, amikor még szó sem volt rekordbírságról vagy államosításról. Ha le kellene állítani a termelést, az jó ürügy lenne az államnak arra, hogy felügyelete alá vonja a politikai támadások alatt álló mágnás cégét.
A Nitrogénművek korábban azonnali jogvédelmet kért, de ezt elsőfokon elutasították. Ez ellen nyújtanak be fellebbezést.
A Fővárosi Törvényszék döntése elsőfokú, egyelőre nem jogerős, Bigéék nyolc napig fellebbezhetnek ellene a Kúrián.
A propagandamédium szerint egy olyan luxusétteremben ejtették meg a felek az ebédet, ahol félmilliót is elkérnek egy üveg borért. Az ellenzék miniszterelnök-jelöltje szerint azonban az étteremben fizető Bige László néhány ezer forintot költött csupán. Az ebéd során egy nagymintás kutatás finanszírozásáról esett szó.